fbpx

E-Kuyumculuk

İade Koşulları

İade Koşulları

Pırlantalı Ürünlerin İade ve Değişim koşulları

  1. Pırlantalı Ürünlerde İade İşlemleri
  2. Pırlantalı ürünlerde, satış tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde yapılan iade işlemleri.

1.1. Müşteri tarafından iade işlemleri için mağazaya getirilen pırlantalı ürünler, Mağaza personeli tarafından ekspertiz işlemleri için merkeze gönderilir.

1.2. Müşteri iade işlemini yapabilmesi için fatura ve garanti sertifikasını ibraz etmesi gerekmektedir.

1.3. İade bedeli, şayet ürün fatura ile mağazaya gelmişse veya ürünün satış evrağına ulaşılabiliyorsa, fatura üzerinde yazan KDV tutarı düşüldükten sonra mağaza tarafından hesaplanır.

1.4. Mağazaya iade işlemi için gelen ürünün faturası yoksa ve satış evrağına ulaşılamıyorsa, mağaza ekspertiz işlemleri için merkeze gönderilen ürünle ilgili, satış fiyatı bilgisinin araştırılmasını ister. Merkez ürünün satış fiyatına ulaşırsa, satış fiyatı ve ekspertiz sonucunu mağazaya bildirir. Mağaza 1.3. maddesine göre hesaplamayı yaparak iade işlemini tamamlar.

1.5. Merkez ürünle ilgili satış fiyatına ulaşılamıyorsa, iade bedelini 2 yılı geçmiş ürün olarak hesaplar ve ekspertiz sonuçları ile birlikte mağazaya bildirir. Mağaza iade işlemini merkezin belirlediği bedele göre gerçekleştirir.

1.6. 1 carat ve üzeri tüm ürünler iade süresine bakılmaksızın, ekspertiz için merkeze gönderilir. Ekspertiz bedeli HRD’den gelen referansa göre belirlenir.

  1. Pırlantalı ürünlerde, satış tarihinden itibaren 2 yılı geçmiş olan ürünlerde yapılan iade işlemleri.

2.1. Pırlantalı ürünlerin iade işlemlerinde ürün, taş ve altın ekspertiz değerleri için merkeze gönderilir. Merkezin belirlediği ekspertiz bedeli üzerinden iade işlemi yapılır. Merkezin belirlediği ekspertiz bedeli (Taş ve Altın) verdiği o gün için geçelidir.

2.2. Mağazaya getirilen 1 carat ve üzeri tüm ürünler iade süresine bakılmaksızın, ekspertiz için merkeze gönderilir. Merkez ekspertiz bedeli için ürünü HRD’ye gönderir. Ürünün bedeli HRD’den gelen referansa göre belirlenir.

  1. Pırlantalı ürünlerde Taş Büyütme/Değişim İşlemleri
  2. Pırlantalı ürünlerde satış tarihinden itibaren 4 gün içerisinde yapılan değişim işlemleri.

1.1. Müşteri satın aldığı ürünü 4 gün içersinde değiştirmek isterse, satın aldığı bedel üzerinden değişim işlemini, aynı markalı pırlantalı ürünlerle değiştirebilir.

1.2. Müşteri satın aldığı ürünün bedelinden daha düşük bir ürün beğendiyse, iki ürün arasındaki fark müşteriye para iadesi olarak ödenmez.

1.3. Müşteri 14 gün içersinde değişim işlemini yapabilmesi için fatura ve garanti sertifikasını ibraz etmesi gerekmektedir.

1.4. Müşteri satın aldığı ürünü 4 gün içerisinde iade etmek isterse, İade işlemlerindeki A. İade İşlerinde 1.3. ve 1.4. maddelerine göre yapar.

1.5. 1 carat ve üzeri tüm ürünler iade süresine bakılmaksızın, ekspertiz bedeli HRD’den gelen referansa göre belirlenir.

  1. Pırlantalı ürünlerde, satış tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde yapılan taş büyütme/değişim işlemleri.

2.1. Mağazaya değişim/taş büyütme için gelen ürünlerde 4 günden sonra 2 yıl içersinde iade edeceği ürün satışın yapıldığı bedel üzerinden alınır. Müşterinin yeni alacağı ürünün fiyatı ilk ürünün fiyatından %30 yüksek olmak kaydıyla değişim işlemi yapılır.

2.2. Mağazaya değişim/taş büyütme için gelen müşteri pırlantalı ürünlerde 4 günden sonra 2 yıl içersinde taş değişim büyütme işlemlerinde iade edeceği ürün, KDV tutarı düşüldükten sonra % 35 düşüğüne alınır. Yeni ürünle taş değişim ve büyütme işlemi yapılır.

2.3. Müşteri 2 yıl içersinde değişim işlemini yapabilmesi için fatura ve garanti sertifikasını ibraz etmesi gerekmektedir.

2.4. Değişime uygun ürünün bedeli, değiştirmek istenen ürünün bedelinden düşük ise fark iadesi yapılmaz.

2.5. Taş büyütme/değişim işlemi için mağazaya gelen müşterinin ürünü, Mağaza personeli tarafından ekspertiz için merkeze gönderilir.

2.6. Müşteri satın aldığı pırlantalı ürünü iade edip, yerine başka markanın pırlantalı ürününü alamaz.

2.7. Müşteri satın aldığı diğer markaların pırlantalı ürününün değişimini, sadece markaları pırlantalı ürünleriyle yapar. Altın ürünlerle değişim yapamaz

2.8. 1 carat ve üzeri tüm ürünler iade süresine bakılmaksızın, ekspertiz bedeli HRD’den gelen referansa göre belirlenir.

  1. Pırlantalı ürünlerde, satış tarihinden itibaren 2 yılı geçmiş olan ürünlerde yapılan taş değişim işlemleri.

3.1. Pırlantalı ürünlerin iade işlemlerinde ürün, taş ve altın ekspertiz değerleri için merkeze gönderilir. Merkezin belirlediği ekspertiz bedeli üzerinden değişim işlemi yapılır. Merkezin belirlediği ekspertiz bedeli (Taş ve Altın) verdiği o gün için geçelidir.

3.2. Kalite kontrolü yapılan pırlantalı ürünlerde, 1 carat ve üzeri tüm ürünler iade süresine bakılmaksızın, ekspertiz bedeli HRD’den gelen referansa göre belirlenir.